انجمن علمی حشره شناسی پزشکی ایران

Iranian Scientific Society of Medical Entomology

برای ورود به سایت کنگره اینجا را کلیک کنید.

درباره ما


                                                                              

انجمن علمی حشره شناسی پزشکی ایران که یکی از انجمن های پیشرو در حوزه علوم پزشکی کشور می باشد، در سال 1381 تاسیس گردیده است. چهارمین هیأت مدیره انجمن از شهریورماه 1395 فعالیت خود را در قالب 8 کمیته کاری آغاز نموده است و امیدوارم به لطف خداوند مهربان و یاری اساتید بزرگوار و دانشجویان گرانقدر بتوانم قدم های مؤثر در اعتلای اهداف انجمن و حل مشکلات جامعه حشره شناسی پزشکی کشور بردارم.

مطالباتی که امروز همکاران و فارغ التحصیلان این رشته دنبال می کنند و انتظار دارند ظرف مدت کوتاهی مرتفع شود، مطالبات انباشته ای است که از بدو تأسیس انجمن در طول 14 سال گذشته شکل گرفته است. اگر واقع بینانه با موضوع برخورد کنیم، متوجه می شویم که رفع مشکلات مطروحه نیاز به برنامه، پشتیبانی، حمایت های مالی، امکانات و هزینه دارد.

همانطور که ذکر شد، برای کار تشکیلاتی نیاز به بنیه مالی داریم. در این راستا باید سعی کنیم تا با صنعت ارتباط تنگاتنگی داشته باشیم. تاسیس شرکتهای دانش بنیان و برگزاری کارگاههای آموزشی تخصصی در زمینه های مختلف می تواند در این مورد کمک فراوانی بکند.  با برگزاری کنگره حداقل هر سه سال یکبار در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی مناطق آمایشی کشور، نظام مندتر و با امکانات بیشتر رو به جلو حرکت کنیم. در حال حاضر اساتید و همکاران گرامی، در 7 منطقه آمایشی وزارت بهداشت در مقاطع مختلف رشته حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین، دانشجو تربیت می کنند و به تمام جوانب مسائل بهداشتی کشور در زمینه بیماریهای منتقله به وسیله بندپایان احاطه کامل دارند. بدون شک با همکاری رؤسای محترم دانشگاههای مربوطه، توانایی برگزاری کنگره ها را با حضور نخبگان، اندیشمندان و اساتید بزرگوار در سطح ملی-منطقه ای و بین المللی دارند.

در حال حاضر جلسات هیات مدیره انجمن به صورت مرتب هر ماه برگزار می گردد و درباره مسائل مختلف بحث و تبادل نظر می کنیم و خوشبختانه همدلی و وفاق بسیار خوبی بین اعضاء هیأت مدیره وجود دارد و قطعاً همین منوال حفظ خواهد شد.

از کلیه اعضای محترم انجمن تقاضا دارم تا نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را با ما درمیان بگذارند و چنانکه تمایل به همکاری در هر یک از حیطه های کاری انجمن دارند، با ارسال ایمیل به آدرس زیر آمادگی خود را اعلام فرمایند.


yaghoobia@tums.ac.ir


info@issme.ir


با احترام

دکتر محمدرضا یعقوبی ارشادی

رئیس انجمن علمی حشره شناسی پزشکی ایران